+38 (068) 123-63-43

+38 (073) 123-63-43

+38 (099) 123-63-43

+38 (068) 123-63-43

+38 (073) 123-63-43

+38 (099) 123-63-43

Поховання чи кремація у Києві?

Поховання чи кремація? Це питання не завжди є виключно ідеологічним і потребує дотримання певних норм та правил. Найчастіше люди хочуть дізнатися, чим відрізняються ці способи прощання як в особливостях проведення, так і щодо цінової політики. Чи можна знайти характерні відмінності між традиційним похороном і кремацією, і якщо так, то які? Вартість! Ось це саме той фактор, який найчастіше сприяє ухваленню рішення.

Кремація дешевша: чому?

  • Щоб поховати людину у землю, необхідно додатково придбати перелік необхідних для цього атрибутів.
  • Вартість ділянки на кладовищі (а іноді вона справді може бути чималою) суттєво впливає на розмір загальних витрат.
  • Необхідність подбати про подальше оформлення могили може стати тією самою додатковою витратою, яку не завжди можуть собі дозволити люди.

Якщо розглядати загалом, то вартість похорону з похованням труни на кладовищі дорожча, ніж кремація. Витрати, які можуть бути при похованні та кремації, можуть доповнюватися супутніми витратами. Причому без цих витрат не обійтися: під час проведення похорону чи кремації все одно доведеться користуватися послугами або купувати атрибути та аксесуари. Деякі види послуг можуть надаватися безкоштовно. Найчастіше все залежить від пропозицій та можливостей держави та державних інстанцій.

Місце на кладовищі чи колумбарії

Закон України передбачає надання ділянки землі або місця для урни у колумбарії безкоштовно. Однак не всі хочуть користуватися цією пропозицією, на яку вони мають право: ділянка не там, не та, не така, як треба. У деяких випадках рідні хочуть отримати ділянку по сусідству з родичами, які вже померли, і поховати там померлого рідного. А в деяких випадках на кладовищі може бути дуже мало вільних ділянок. І в цьому випадку розмова про купівлю ділянки для поховання вже не здається марною.

Рішення зберігати урну з прахом у колумбарії спочатку передбачає витрати. Він спеціально зводиться для таких цілей, тому купівля комірки платна. Зазвичай адміністрація колумбарію щорічно бере гроші за утримання комірки з урною в чистоті та її недоторканність. Інших витрат зазвичай немає. Але це в тому випадку, якщо ви не замовите послугу із заміни зів'ялих квітів на свіжі на постійній основі або в особливі дні.

Які послуги потрібно сплатити під час підготовки ділянки до поховання?

  1. Видалення дерев, пнів, купин;
  2. Розчищення ділянки від сухостою, чагарників тощо;
  3. Демонтаж наявних конструкцій;
  4. Копка могили.

Ці послуги вимагають професіоналізму, фізичних зусиль, присутності техніки в деяких випадках та інструментів, тому вони не можуть бути безкоштовними. Якщо ж ви оберете кремацію, потреба в цих послугах відразу відпаде. За винятком, коли родичі померлого не мають сімейного колумбарію на ділянці.

Оформлення могили

Одним із найбільш витратних моментів є оформлення могили. Якщо в перший рік вистачить спеціально придбаних атрибутів та тимчасових надгробків, то надалі багато хто воліє встановлювати гарні надгробки, статуї, скульптури, пам'ятники. Витрати на всі ці атрибути залежать виключно від фантазії родичів та їх фінансових можливостей. Це може бути як найпростіший і найскромніший хрест, так і величезний могильний комплекс або навіть склеп. У колумбарії саме фасад комірки є надгробком, на який можна нанести всю необхідну інформацію. Виготовляється ця плита теж за окремим замовленням, але за параметрами та витратами на її виготовлення та монтаж, вона суттєво дешевша.

Витрати на догляд

Красивий надгробок, живі квіти та доглянутий вигляд пам'ятника рано чи пізно треба буде відновити: почистити надгробок, помити його, за необхідності повторно нанести інформацію. Доглядати рослинність і видаляти бур'яни потрібно буде ще частіше. Саме тому рідним потрібно час від часу приходити на могилу та повертати їй охайний вигляд. Це можна робити самостійно або доручити спеціалістам за окрему платню. Що стосується колумбарію, то сума, що вноситься за рік, передбачає періодичне очищення і прибирання комірки.

Чи можна поховати дешево родича?

Провести процедуру прощання та поховання недорого можна. Необхідно займатися оформленням усіх документів самостійно, провести похорон у будинку або біля будинку, а також вибрати кладовище із безкоштовною ділянкою землі. Потрібно дізнатися, які є безкоштовні державні послуги та добиватися їх надання. Для оформлення могили можна скористатися недорогим дерев'яним хрестом з табличкою, на якій вказані всі дані померлої людини.

Похорон у Києві та Київській області

Якщо ви все ще на роздоріжжі і не знаєте, як гідно поховати близьку людину, й вагаєтесь між кремацією і похованням – послухайте своє серце та рідних. Не обов'язково викладати всі свої заощадження для гідного, як вам здається, похорону. Головне – згадати добрим словом, щиро журитися і молитися про те, щоб її душа потрапила до раю. І жодних обмежень щодо проведення кремації чи поховання немає. Є лише різниця у вартості, через що останнім часом стали вибирати саме кремацію.

На нашому сайті ви завжди зможете знайти актуальну інформацію щодо проведення похорону, його особливостей, а також специфіки вибору того чи іншого виду поховання. У нас можна замовити організацію та проведення похорону на гідному рівні, а також отримати кваліфіковані відповіді на всі свої запитання.