+38 (068) 123-63-43

+38 (073) 123-63-43

+38 (099) 123-63-43

+38 (068) 123-63-43

+38 (073) 123-63-43

+38 (099) 123-63-43

Смерть от коронавируса в Киеве. Что делать?

Пандемія Covid-19 швидко увірвалася в життя практично кожної людини на землі. Її вплив згубний для здоров'я, а ускладнення в деяких випадках забирають життя. Разом із появою коронавірусу, з'явилися й нові правила прощання та поховання померлих від нього людей.

Пандемія коронавірусу стала причиною появи обмежень на проведення масових заходів та зборищ. Саме тому, згідно з правилами МОЗ, сьогодні є певні обмеження на проведення похорону в Києві як людей, які померли від хвороби Covid-19, так і людей, що померли з інших причин. Недотримання обмежень може стати приводом для призначення поліцією штрафу.

Основні умови для проведення похорону людини, яка померла від Covid-19

Міністерство охорони здоров'я розробило правила та розпорядження, орієнтуючись на які слід організовувати та проводити похорон:

  1. У приміщенні одночасно має бути не більше 10 осіб;
  2. Необхідно дотримуватись дистанції 1,5 метра між людьми, присутніми у приміщенні;
  3. Не рекомендується прощатися з померлим за допомогою поцілунку. Ризик інфікування не доведений, проте краще уникати цих дій;
  4. Проводити поховання або кремацію померлого від коронавірусної інфекції або її наслідків рекомендується у щільно закритій труні;
  5. За кількістю людей, присутніх на похороні, повинні здійснювати контроль та облік органи місцевого самоврядування.

Ці правила поширюються і на проведення поминок. Заборонено масові скупчення людей, особливо у закладах громадського харчування. Проте, вдома чи у власних кафетеріях також не рекомендується проведення поминальних обідів для великої групи людей. За останній рік почастішали ексцеси з проведенням поминок з порушенням правил та призначенням штрафів. Також порушнику загрожує адміністративна або навіть кримінальна відповідальність. Фактично, такий захід є масовим скупченням людей, і він заборонений до ти пір, поки діє карантин.

Розписано правила щодо відвідування кладовищ у поминальні дні. Постанова від 21.04.2020 №11 свідчить, що право на відвідування кладовищ під час карантину мають лише ті люди, які прийшли на похорон. Кількість присутніх обмежується 10 особами та лише за наявності засобів індивідуального захисту та дистанції між ними 1,5 м. У період настання поминальних днів на кладовищі чергують співробітники поліції, які спостерігають за дотриманням карантинних правил.

Смерть під час пандемії у Києві

На жаль, смерть від коронавірусної інфекції чи її ускладнень  – не рідкість. Тому необхідно орієнтуватися на кілька важливих етапів організації та проведення похорону людини, яка померла від COVID-19.

Рекомендації:

  • Зрозуміти і прийняти рекомендації від МОЗ про те, як слід проводити похорон у такій ситуації;
  • Довірити фахівцям, які займаються похоронами на постійній основі: вони готові до подібних заявок та вже мають необхідний досвід;
  • Дотримуйтесь санітарних та протиепідеміологічних норм: дотримуйтесь дистанції, не збирайте більше 10 осіб в одному місці;
  • Поминальний обід організовуйте лише для близького кола людей. А ще краще – обмежитись тими, з ким ви живете в одному будинку.
  • Не замикатися у собі, намагаючись упоратися з горем. Якщо ви дуже тяжко переживаєте втрату і не можете взяти себе в руки, рекомендуємо звернутися до професіоналів. Психологи зможуть допомогти пережити це горе.

Сьогодні деякі ритуальні агенції пропонують спеціальні труни для поховання померлих від Covid-19. Вони відрізняються від стандартних та призначені для поховання в умовах максимального захисту оточуючих від можливого впливу вірусної інфекції. Асортимент трун досить різноманітний, щоб ви змогли підібрати той, який підходить під ваші запити та вимоги.

Похоронна агенція «Ритуал Київ» допоможе вам організувати та провести похорон на гідному рівні з дотриманням усіх вимог МОЗ. Ми допоможемо в такий складний життєвий період впоратися з клопотами і турботами, що на вас звалилися.

Корисна інформація