+38 (068) 123-63-43

+38 (073) 123-63-43

+38 (099) 123-63-43

+38 (068) 123-63-43

+38 (073) 123-63-43

+38 (099) 123-63-43

У що одягати покійника? Поради та рекомендації

Зовнішньому вигляду та макіяжу покійної людини приділяється дуже багато уваги, адже саме таким побачать її востаннє і запам'ятають ті, хто прийшов з нею попрощатися. Необхідно не лише подбати про санітарно-гігієнічну обробку тіла та нанести спеціальний макіяж, але й подумати про те, у що одягнути і взути покійного.

Хто має одягати покійного?

Безумовно, сказати точно, що це має бути конкретна людина – фахівець у морзі чи родич померлого дуже складно, оскільки багато залежить від віросповідання померлого, традицій та звичаїв тієї місцевості, де його ховають, а також окремих вимог його рідних чи навіть покійного перед смертю. Однак останнім часом цими процедурами займаються виключно в моргах або спеціально відведеному для цього приміщенні в ритуальних конторах.

Чи є якісь основні вимоги до одягу та взуття покійного?

Все залежить від того, хто цим займатиметься. Найчастіше в морзі це роблять швидко, стандартно та без індивідуального підходу. Якщо цим займатиметься спеціалізована компанія, то, звичайно, зовнішній вигляд покійного буде таким, яким звикли бачити його за життя. У будь-якому разі є ряд предметів одягу та взуття, які стандартно вимагаються у будь-якому з таких випадків.

Купити одяг для поховання можна у спеціалізованих магазинах. Однак останнім часом перевага надається одягу, який не часто використовують для поховання, але який дійсно повністю змінює зовнішній вигляд покійного. Наші рідні та близькі заслуговують на те, щоб бути похованими у якісному та красивому одязі та взутті.

Одяг для покійного

У будь-якому випадку необхідно заздалегідь підготувати:

  • Нижню білизну;
  • Для жінок – колготки чи панчохи, а також головний убір;
  • Для чоловіків – майки;
  • Взуття – переважно тапочки із жорстким задником (у православних).

Якщо звернути увагу на перелік одягу для померлих, то можна констатувати факт, що в основному це опис одягу для тих, хто помер у похилому віці. Для молодих людей, дітей, а також немовлят підбирається будь-який вид одягу та взуття за бажанням їх батьків чи рідних.

Дуже важливо: врахуйте, що який би ви не вибрали одяг для покійного, необхідно щоб він був новим, або в дуже хорошому стані – чистий і випрасуваний. У деяких випадках покійний сам просить поховати його в улюбленому костюмі чи вечірній сукні.

Особливості та прикмети одягу для поховання

  • Православні мають деякі важливі прикмети. Наприклад, не можна підбирати червоний одяг або взуття для поховання в ньому покійного. Червоний колір – це колір крові і поховання покійного в червоному одязі спричинить смерть його рідної людини. Нерідко одяг готується заздалегідь самим покійним. Переважно, це люди похилого віку, які воліють самостійно подбати про це. Слідкуйте за тим, щоб розмір одягу відповідав розміру фігури покійного. Бажано підбирати взуття за розміром, можна на розмір більше.
  • У шаріаті є свої вимоги. Можна ховати у звичайному одязі, або у спеціальному савані, тканина якого має бути ідентичною тій, яку покійному було дозволено носити за життя. Огортається покійний у саван тільки після обмивання та очищення без використання води. Розмір кафана може бути різний: все залежить від добробуту покійного. Якщо коштів достатньо, то саван виготовляють із трьох покривал, кожним з яких обгортають тіло. Якщо коштів мало – то одного покривала, яким можна просто сховати тіло покійного, достатньо.
  • В юдаїзмі жодних особливих вимог до одягу покійного немає. Головною відмінністю від шаріату є важлива особливість: саван виготовляється з однієї тканини як для бідних, так і для багатих. Для юдеїв важливо не те, скільки заробила людина, а те, скільки вона зробила добрих справ за життя.

Дуже важливо відзначити правильний підхід до вибору одягу для похорону євреїв. Таким чином, бідному не буде соромно, що він не зміг гідно поховати померлого – як багаті, а багаті не матимуть спокуси зробити з похорону пишний похоронний процес.

Наше ритуальне агентство пропонує великий вибір ритуального одягу, взуття та аксесуарів для покійників різного віку, розмірів та особливостей крою та цілодобові ритуальні послуги в Києві.