+38 (068) 123-63-43

+38 (073) 123-63-43

+38 (099) 123-63-43

+38 (068) 123-63-43

+38 (073) 123-63-43

+38 (099) 123-63-43

Шахрайські схеми чорних ритуальних агентів, моргів та кладовищ

Стрес, викликаний смертю близької людини, часто призводить до дезорієнтації. Цим станом заперечення смерті та спробою зрозуміти, що сталося, найчастіше користуються співробітники лікарні чи поліції. У чому ж шахрайство? Вони передають ваші контактні дані без дозволу стороннім особам – ритуальним агентам. А ті, своєю чергою, користуючись психологічним станом родичів померлого, втелющують невтішним родичам комплекс ритуальних послуг і зазвичай за завищеною ціною. Все цілком закономірно: отримуючи свої відсотки за приведеного клієнта, вони не думають про його емоційний стан, а лише про нову можливість «заробити».

Зверніть увагу на найважливіше: співробітники поліції або медичного закладу, в якому помирає людина, можуть на платній основі передати контактні дані його родичів ритуальним агентствам. Цинічний відкат за проданий контакт: це викликає не найприємніші емоції. Ви можете самі вирішувати користуватися їхніми послугами чи ні, але ви не зобов'язані це робити, щоб вони не говорили. Вибирайте самі до кого звернутися за допомогою в організації та проведенні похорону, укладайте договір із надійними ритуальними агенціями.

Що ж треба знати, щоб не потрапити на вудку?

  1. Обов'язки медичної служби та поліції при констатації смерті людини є чіткими та обмеженими. До їх переліку не входить пропозиція послуг від ритуальних агенцій. Тому якщо вони це роблять, ви можете не прислухатися до їхніх рекомендацій і не брати їх до уваги. Якщо ж ви вирішите скористатися їх контактами та послугами, то існує ймовірність того, що послуги вам обійдуться дуже дорого.
  2. Другий момент, на який слід звернути увагу – якість послуг. На жаль, у стресі родичі померлого приймають рішення скористатися послугами ритуальних бюро, рекомендованих поліцією та медиками. Це суттєво позначається на якості та асортименті послуг, виникають ускладнення, такі як відсутність транспорту, який може бути на інших похоронах, завантаженість ритуальних агентів чи залів для прощання.
  3. Якщо вам зателефонували самі та запропонували послуги, значить, інформація про вас та ваше горе – продана. У ритуальних агентств є своя такса за надання контактних даних людей, чиї родичі щойно померли. Ви маєте повне право відмовитись та скористатися послугами ритуальних бюро, які самі оберете.

Ще один варіант шахрайських дій – шантаж родичів, які приїхали за тілом рідної людини або для вирішення поточних питань у морг. Навіть якщо людина має на руках договір з іншою ритуальною компанією, вони можуть вдаватися до різних хитрощів, щоб вона переуклала договір з ними. Користуючись станом родичів або іноді навіть вдаючись до відвертої брехні, вони наполягають на тому, що саме у них дешевше швидше і якісніше. Маніпулюючи інформацією, вони брешуть про те, що санітарні послуги моргу поза його межами можуть виявитися дорожчими. Це все неправда і ви можете спокійно відмовитися від їхніх послуг, а якщо вони продовжать наполягати на своєму, попросіть надати прейскурант вартості послуг у представників моргу з підписами його керівництва та печатками. Зазвичай такого документа вони не мають. Можуть у морзі і психологічно давити – сказати, що видадуть тіло тоді, коли вам насправді буде незручно або небезпечно його збереження. Не піддавайтеся: заповітні слова про дзвінок на гарячу лінію МОЗ у випадку з державним моргом та службу захисту споживачів у випадку з приватними закладами – прискорять процес видачі тіла та виконання необхідних процедур.

Місце на кладовищі

Вибір місця на кладовищі – досить складна процедура, особливо якщо кладовище переповнене і вільних місць практично не залишилося. Вам можуть запропонувати купити місце, але тільки ви можете вирішувати – робити це чи краще вирушити на кладовище за межами Києва, де є місця та можна без проблем обрати їх безкоштовно.

Ритуальний агент – ваш помічник

Один із найраціональніших способів не вникати у всі ці нюанси і не стикатися з бажаючими скористатися вашим розгубленим станом – звернутися до фахівця, який точно знає, як з ними спілкуватися, куди звертатися і які процедури потрібні, а від яких можна відмовитись і не платити зайві гроші. Наші фахівці приймають дзвінки цілодобово та можуть виїхати до вас за першого дзвінка. Після того, як наші співробітники потрапляють до вас, ви можете перекласти весь підготовчий процес на них, і наші ритуальні агенти не підведуть. Ціни на ритуальні послуги залежать від виду обраної церемонії прощання, особливостей проведення похорону, а також інших нюансів, про які вам розкажуть наші фахівці.