+38 (068) 123-63-43

+38 (073) 123-63-43

+38 (099) 123-63-43

+38 (068) 123-63-43

+38 (073) 123-63-43

+38 (099) 123-63-43

Як організувати похорон у Києві?

Щоб похорон пройшов на належному рівні, необхідно раціонально та відповідально підійти до процесу його організації. Рекомендується враховувати всі важливі моменти і, здавалося б, незначні нюанси.

Що робити, якщо людина померла вдома?

Смерть людини вдома передбачає кілька важливих та обов'язкових процедур:

  1. Дзвінок дільничному та на станцію швидкої допомоги. Необхідно повідомити про смерть рідної людини для її констатації. Після приїзду правоохоронець та медики оформлюють документ про дату та час смерті. Це обов'язково.
  2. Тіло можуть забрати представники державного моргу (бригаду викликає медик), або ритуальне бюро, з яким ви захочете співпрацювати протягом похоронного процесу. Ви можете займатися всім самостійно або обрати фахівців для виконання цього завдання.
  3. Якщо ви збираєтеся вибрати похоронне бюро для проведення похорону, необхідно відразу визначитися. І чим раніше – тим менше турбот та клопоту дістанеться вам. Довіртеся професіоналам.

after

Які подальші дії щодо організації похорону?

  1. Для оформлення документів необхідно надати паспорт померлої особи. Звернення до моргу передбачає отримання довідки з мокрою печаткою про причину смерті. Медичний висновок – важливий документ.
  2. Подумайте, що ви будете робити з тілом, які процедури проводити, щоб підготувати покійного до похорону. Це може бути бальзамування – для повернення особі та тілу впізнаваного вигляду або нанесення гриму. Можна одразу дві послуги замовити.
  3. З медичним свідоцтвом необхідно вирушити до РАГСу, де вам на підставі наданих документів видадуть свідоцтво про смерть людини з гербовою печаткою.
  4. Отримання грошової допомоги від держави на поховання необхідно оформляти у Пенсійному фонді (якщо померлий був пенсіонером) або у Фонді соціального страхування.

after

Як підготуватися до похорону?

Наступним етапом підготовки є придбання одягу, взуття, труни та атрибутики.

  1. Одяг і взуття. Якщо в гардеробі померлої людини є новий одяг і взуття, можна використовувати їх. Якщо ні – можна підібрати у найближчому ритуальному магазині або покластися на спеціалістів бюро, яке займається підготовкою похорону.
  2. Вибір труни. Зазвичай у кожному ритуальному магазині широко представлені варіанти від економ класу до елітних трун.
  3. Хрест як обов'язковий атрибут. Можна придбати окремо виріб, а можна купити одразу зі спеціальною тумбочкою. До хреста чи пам'ятника – табличку з ініціалами та датами народження та смерті померлої людини.
  4. Квіти, ритуальні вінки з живих квітів, а також спеціальні жалобні стрічки. Можна з написами.

Також необхідно подбати про те, як і де буде похована людина. Домовтеся про копку могили зі співробітниками кладовища або спеціалістами ритуального бюро.

Ще одним важливим етапом організації похорону є підбір транспорту для перевезення труни з тілом. Це може бути звичайний вантажопасажирський транспорт або спеціалізований катафалк. Також важливо подумати про транспорт, який перевозитиме присутніх на похороні людей до місця прощання, поховання, а потім проведення поминок і додому.

after

Як оформити місце поховання?

Вибір кладовища передбачає уточнення в адміністрації наявності вільних ділянок. У разі позитивної відповіді необхідно підібрати ділянку, оформити договір з адміністрацією про поховання, надавши свідоцтво про смерть людини та свій паспорт. Також у процесі обговорення узгоджується необхідність у послугах фахівців, які копатимуть могилу.

after

Що потрібно відвозити до моргу?

  • Рушник, яким потрібно буде обтирати тіло померлої людини після того, як його помиють;
  • Гребінець, мило, іноді одеколон або парфуми (за бажанням), станок для гоління. Можна попросити підстригти померлого, підрівняти йому бороду чи вуса;
  • Чисті труси та майку, шкарпетки, а також верхній одяг за сезоном;
  • Взуття. Підбирається в залежності від сезону і зазвичай на розмір більше, ніж носив покійний.

after

Послуги транспорту на похороні

Обійтися без транспорту для перевезення труни з тілом і бажаючих попрощатися з покійним неможливо. Особливо, якщо місце прощання та відспівування знаходиться далеко від місця поховання або проведення кремації.

Слід передбачити:
  • Транспорт для доставки тіла до моргу. Зазвичай, це спеціально обладнаний вантажний транспорт.
  • Перевезення труни з тілом із моргу до місця прощання. Для цього використовується катафалк або вантажопасажирський транспорт, оснащений усім необхідним для перевезення подібних вантажів.
  • Пасажирський транспорт для перевезення тих, хто планує попрощатися з померлою людиною, а потім вирушити на поминки.

Якщо труна буде переноситися вашими друзями або знайомими, необхідно передбачити це, купуючи труну з ручками, або придбати спеціальні ремені, рушники або мотузки для того, щоб спускати труну в могилу. Звичаї говорять про те, що якщо ви вибираєте людей з-поміж знайомих або близьких для того, щоб нести труну, необхідно пов'язати їм руки рушниками. Тому заздалегідь купіть рушники для цих цілей. Потім вони залишаються у носіїв.

after

Що слід враховувати?

  • Неприпустимо для родичів брати участь у перенесенні труни з тілом.
  • Ремені, рушники чи мотузки, якими опускалася труна – залишаються у могилі.
  • Останніми із померлою людиною прощаються родичі.
  • Завершенням прощання є накриття тіла покійного покривалами чи накидками, придбаними заздалегідь.
  • Труна накривається кришкою, яка надійно фіксується відповідними засобами. Опускається в могилу.
  • Формування могили, пагорба. Встановлення хреста на ньому зі стрічкою та табличкою. Оформлення квітами, вінками.
  • Усіх бажаючих після прощання везуть до поминального кафе чи ресторану.

Похоронна агенція «Ритуал Київ» може взяти всі ці клопоти на себе, щоб звільнити вам час для прощання. Ми професіонали і тактовно підходимо до кожного запиту, допомагаючи людям гідно провести померлого родича у інший світ. Зв'язатися з нами можна за вказаними на сайті номерами телефонів.

Корисна інформація